Kasa fiskalna to rozbudowane urządzenie umożliwiające wiele transakcji w przeciągu jednego dnia. Raporty oraz bezpieczne transakcje gotówkowe i bezgotówkowe, które są pod kontrolą. Poprawia to warunki prowadzenia biznesu, zwiększa zyski. „Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.” – Peter Drucker
Płatności kartą bankową.
Wyróżnić można różne rodzaje kont np. debetowe, płatnicze, obciążeniowe, kredytowe itp. Dzięki tym małym plastikowym instrumentom bankowym możemy poruszać się w kraju i za granicą. Jedynie musimy uważać, by nie zgubić karty, ani nie podawać nikomu obcemu kodu PIN do niej. Gdy dokonujemy płatności kartą, musimy uważać, by karta zgadzała się z kwotą produktu. Podczas zrealizowanej transakcji otrzymujemy paragon, który jest traktowany jako forma dowodu zakupu, musi na nim zostać wszystko zawarte.
Paragon fiskalny co na nim się znajduje.
Paragon fiskalny to forma dowodu zapłaty za produkt. Na tym dowodzie zapłaty widniej nazwa sklepu, data, godzina, zawarcie transakcji, podatek, numer klienta oraz operacje, jakie złożyły się na kwotę należności do zapłaty. Przy zapłaceniu za należną kwotę uzyskujemy dwa paragony. Pierwszy paragon to potwierdzenie dla klienta, a drugi paragon musi zostać zachowany w kasie. Paragon dla kasy to gotówka w formie zapisu na nim. Nie można paragonu zgubić, spalić, zniszczyć, zamoczyć, pochlapać, chyba że zarabiamy tak dużo, że przelewa się nam i stać nas na pokrycie strat.
Paragon jest ważnym dowodem zakupu, klient ma prawo zwrócić zakupiony produkt jeśli stał się on wadliwy, nie odpowiada lub kwota na paragonie nie odpowiada cenie za niego.
Reasumując, płatności kartą a paragon fiskalny mają wiele wspólnego, są to dwa wyrażanie połączone ze sobą podczas transakcji zakupu danego dobra lub usługi. Umożliwiają one działania, które klienci chcą wykonywać podczas zakupów. Umożliwia im to unikanie stania przy bankomacie, czasem stanie w kolejkach.